Zdrowy styl życia – od czego zacząć?

Jeśli kalkulator bmi pokazał, że masz nadwagę bądź jesteś otyły najwyższy czas przestać się nad sobą użalać tylko sobie pomóc. Nadwaga i otyłość to problem, z którym zmaga się naprawdę wiele osób, dlatego z pewnością nie będziesz z tym sam. Im szybciej zrzucisz zbędne kilogramy i zaczniesz dbać o to, co jesz, tym skuteczniej zniwelujesz ryzyko takich chorób jak: miażdżyca, cukrzyca, czy zwyrodnienia stawów. Każdy z nas chciałby żyć jak najdłużej i w jak najlepszej kondycji, prawda? Dlatego warto szczególnie o to zadbać. Teraz.

Odżywianie

Dieta zdrowa to podstawa dla odpowiedniego funkcjonowania naszego organizmu. Musimy zapewnić mu wszystkie potrzebne składniki odżywcze, mikroelementy, paliwo, budulec kości oraz odpowiednio się nawadniać- wtedy, wszystko będzie funkcjonowało tak jak powinno, a my zaczniemy czuć się lepiej. Począwszy od wysypiania się, poprzez lepszą koncentrację, a skończywszy na świetnym samopoczuciu. Wystarczy pamiętać o podstawowych zasadach zdrowego odżywiania: zbilansowana dieta, unikanie przetworzonych produktów, codzienna porcja warzyw, 1-2 litry wody, unikanie cukru i niezdrowych tłuszczy trans. Już te zmiany spowodują, że będziemy czuć się o niebo lepiej we własnej skórze.

Aktywność fizyczna - jazda na rowerze

Aktywność fizyczna – jazda na rowerze

Aktywność fizyczna

Zamiast siedzieć przed komputerem i użalać się nad sobą – ruszajmy się. Wybierzmy taką aktywność, która sprawia nam najwięcej radości. Może to być jazda na rowerze, basen, spacery z psem, siłownia i wiele innych. Grunt, byśmy byli aktywni – to wpływa na nasz sen, samopoczucie, kości, stawy i wiele innych. Powiedzenie, że aktywność to tylko odchudzanie jest przesadnym uproszczeniem. Aktywność to tak naprawdę – szczęście!

Uczmy się

Nie każdy z nas ma dobre podstawy wiedzy o człowieku i funkcjonowaniu jego organizmu – nic straconego, dowiadujmy się sami. Czytajmy książki, sprawdzajmy teorię autorytetów – ta wiedza przyda nam się – na zdrowie, na samopoczucie i na szczęście!