Zdrowe przegryzki

Większość osób lubi przegryzki różnego rodzaju. Zabijają one głód i można je spożyć właściwie w dowolnym miejscu. W marketach nie brak chrupek, batoników czy paluszków. Czy znajdzie się dla nich jakaś ciekawa alternatywa?
Polacy uwielbiają przekąski, sięga po nie aż 91% osób. Sporą popularnością cieszą się wyroby czekoladowe. Dodatkowo zazwyczaj kupowane są chipsy, orzeszki czy sezamowe paluszki. Coraz większa ilość ludzi chwyta także po zdrowe desery. Niemal 45% Polaków pragnie bowiem zmienić swój styl funkcjonowania na zdrowszy. Poszukują oni jedzenia o zmniejszonej ilości sodu oraz tłuszczów. Na przeciw potrzebom tym wychodzą coraz częściej także właściciele firm spożywczych.
Przegryzki najkorzystniej zastąpić jest owocami lub mlecznym deserem. Można wykorzystać także batoniki musli z owocami, musy owocowe czy czekolady słodzone stewią. Chętnie kupowane są również bakalie. Zapewniają one energię, są korzystne dla zdrowia i skutecznie zaspokajają apetyt na coś słodkiego. Również i w całej Europie coraz większą popularnością cieszą się przekąski z formie owoców czy serów. A już zupełnym hitem są sosy i dipy, czyli pasty do smarowania – hummus, salsa, tzatziki czy guacamole. Wciąż najgorzej odżywiają się obywatele Stanów Zjednoczonych. W tym kraju niezmiennie od wielu lat pierwsze miejsce zajmują fast foody i słone przekąski różnego rodzaju.
Konsumenci na całym świecie zwracają coraz większą uwagę na to, co jedzą. Szukają produktów nie tylko smacznych, ale i korzystnych dla zdrowia. Blisko 30% ludzi ceni sobie produkty bez dodatku cukru czy soli. Powinny natomiast posiadać w składzie błonnik, biała a także pełne ziarno. Za tymi potrzebami muszą iść co jasne konsumenci. Ich produkty powinny bowiem wpisywać się w powstającą tendencję na zdrowy tryb życia.