Terapia przeciw cellulitowi na skórze

„Pomarańczowa skórka” to częsta przypadłość wielu współczesnych kobiet. Z „pomarańczową skórką” walczą także też bardzo młode oraz szczupłe dziewczyny.

W jaki sposób skutecznie pozbyć się cellulitu?
Cellulit to niesamowicie wymagający przeciwnik. Aby zniknął na dobre z naszego ciała musimy podjąć walkę na kilku obszarach…
Podstawą sukcesu jest zdrowa dieta. Jedzmy dużo warzyw i pijmy wodę. Najlepiej niegazowaną. Błonnik to także sprzymierzeniec. Przyśpiesza usuwanie szkodliwych substancji z naszego ciała, a w ten sposób zmniejsza grudki na naszych udach czy też pośladkach.

Kolejnym krokiem powinien być ruch. Nadmiar kilogramów jest sprzymierzeńcem powstawaniu cellulitu. Z tego powodu podejmujmy starania, by regularnie ćwiczyć. Nie musimy natychmiastowo wykupować drogiego karnetu na siłownię. Wystarczający będzie spacer czy ćwiczenia wykonywane w domowym zaciszu. Niezwykle istotne, żeby ćwiczyć regularnie, najlepiej parę razy w ciągu tygodnia. Dzięki uprawianiu sportu polepszymy naszą kondycję fizyczną i ujędrnimy skórę.

Po trzecie regularne masaże. Cellulit powinnyśmy systematycznie masować. Do tego celu przyda nam się dedykowany do tego krem, ale nie jest on warunkiem koniecznym. Dobry będzie także peeling zrobiony na bazie soli gruboziarnistej czy fusów z kawy… Masaż polepsza krążenie krwi oraz innych płynów ustrojowych, co prowadzi do zerwania tkanek tłuszczowych.

Rewolucja w naszej szafie!
Noszenie zbyt dopasowanych ubrań powoduje, że krew w naszym ciele zdecydowanie wolniej krąży. Zbyt słabe krążenie sprzyja pojawieniu się „pomarańczowej skórki”. Dlatego w czasie terapii antycellulitowej postawmy na komfortowe oraz oddychające ubrania.
Reasumując, z cellulitem da się zwyciężyć, ale każda z kobiet powinna uzbroić się w cierpliwość oraz nabrać odpowiedniej determinacji. Dodatkowo trzeba mieć na uwadze, że cellulit bardzo szybko powraca, z tego powodu dbanie o swoje ciało powinno wejść nam w nawyk.