Talia

Czas na dalszy ciąg treningu siłowego kształtującego brzuch. Za uformowanie talii odpowiedzialny jest przebiegający poprzecznie mięsień brzucha. Kto ma skłonność do poduszeczek tłuszczu w talii, powinien przedstawione tu ćwiczenia wykonywać wyjątkowo często.

Optymalny program treningu
Dla początkujących: 15 powtórzeń, 1-2 serie
Dla zaawansowanych: 15-20 powtórzeń, 3-4 serie

Przesuwanie w bok
Leżąc na plecach, oprzyj pięty o podłogę i ściągnij palce. Prawa dłoń podpiera kark, lewa ręka leży na podłodze wzdłuż tułowia. Teraz podnieś górną część tułowia i lewy bark około 5 cm nad podłogę i przesuń leżącą na podłodze rękę w kierunku stopy. Górna część tułowia zgina się przy tym na bok. Prawy łokieć trzymaj jak najdalej z tyłu. Następnie wróć do pozycji wyjściowej i zmień strony.

Podparcie boczne
Połóż się na prawym boku i podeprzyj się prawym przedramieniem, końce palców są skierowane do przodu. Ułóż lewą rękę przed tułowiem albo połóż na biodrze. Teraz unieś do góry biodra. Utrzymaj pozycję, powoli policz do 10, równomiernie przy tym oddychając. Zrób to ćwiczenie 2-3 razy, a następnie zmień stronę.

Podparcie boczne dla zaawansowanych
Leżąc na boku, unieś biodra i kolana, tak aby nogi i tułów tworzyły linię prostą. Znów powoli policz do 10 i spokojnie oddychaj. Na każdą stronę wykonaj ćwiczenie 2-3 razy.

Wznoszenie nóg na boku
Połóż się na boku, jedno ramię wyciągnij do góry, drugą dłoń oprzyj na podłodze przed klatka piersiową. Ułóż jedną nogę na drugiej i podnieś obie powoli na wysokość 5-10 cm nad podłogą. Następnie z powrotem opuść i nie zapomnij o zmianie stron.

Ukośne wznoszenie
Leżąc na plecach, skrzyżuj nogi i podnoś, aż udo i podudzie będą tworzyć kat prosty. Teraz też podnieś górną część tułowia i z boku naciskaj prawą dłonią na prawe udo. Z całej sity odpieraj udem nacisk. Licz powoli do 10 i dalej spokojnie oddychaj. Na każdą stronę wykonaj ćwiczenie 2-3 razy.