Na czym polega zdrowa dieta?

Zdrowa dieta – tyle się o niej mówi, ale wiele z nas nie wie, na czym właściwie polega. Czy to katorga i czucie się głodnym cały dzień, czy może zbilansowane posiłki opierające się na nieprzetworzonych produktach?

Czytanie składów

By móc ruszyć ze zdrowym odżywianiem, musimy nauczyć się czytać składy i odróżniać te dobre, od tych, których lepiej unikać. Nie jest to szczególnie trudne, gdy poświęcimy chwilkę na zapoznanie się z najpopularniejszymi substancjami, na które składa się żywność. Do tego, jeśli dana rzecz wymieniona jest na pierwszym miejscu w składzie, to oznacza to tyle, że jest jej najwięcej. Dietetycy polecają wybierać żywność z możliwie jak najkrótszym składem do 3 wymienionych składników.

Warzywa

Ciągle jemy ich za mało! Jeśli zależy nam na zdrowiu i efektach odchudzania to musimy zadbać o kilka porcji warzyw dziennie. Dzięki temu będziemy pełni energii, a nasza skóra, włosy i paznokcie szybko nam się odwdzięczą.

Warzywa

Warzywa

Węglowodany

Istnieje wiele pseudo diet, które znacząco ograniczają ilość węglowodanów, co może mieć dla nas wiele negatywnych skutków. Węglowodany dają nam energię, gdy nagle zmniejszymy ich spożywaną ilość w ciągu dnia, możemy czuć się słabi i ospali.

Zero przetworzonej żywności

Gdy chcemy naprawdę zdrowo się odżywiać, powinniśmy zapomnieć o spożywaniu przetworzonej żywności. Dania gotowe, zupki w proszku, napakowane chemią słodycze- to wszystko idzie do kosza, ale nie tego sklepowego. Zamieńmy dania gotowe na szybkie i zdrowe obiady, zupki w proszku na aromatyczne zupy warzywne, słodycze na samodzielne wypieki, w których będziemy mogli nadzorować ilość składników i każdy etap powstawania smakołyku.

Odchudzanie i zdrowa dieta nie jest drogą przez mękę. Jedyne czego potrzebujemy to wiedza o naszym organizmie i o tym, czego potrzebujemy, by prawidłowo funkcjonować. Potem należy wcielić teorię w praktykę, by bardzo szybko właściwie odżywianie stało się dla nas czymś zupełnie naturalnym.