Masaż dla relaksu

Zestresowanie, bóle mięśni i głowy – te problemy dotyczą praktycznie każdego z nas. Prawda jest taka, że cierpimy na całkowity brak wolnego czasu, nie dajemy sobie szans na odpoczynek. Jak sobie pomóc? Można raz na jakiś czas zafundować sobie chwilę wytchnienia w profesjonalnym gabinecie masażu.

Uspokoi nerwy, rozluźni mięśnie…
Prawidłowo wykonany masaż kojący korzystnie wpływa nie tylko na nasz organizm, ale i umysł. Zmniejsza poziom stresu, normuje prawidłowe krążenie krwi, rozluźnia bardzo mocno napięte mięśnie. Wspiera też nasz metabolizm. Po prawidłowo zrobionym masażu relaksacyjnym czujemy się całkowicie odprężeni i zregenerowani.

Jak właściwie przygotować się do masażu?
Jakiś czas przed zabiegiem zrezygnujmy ze zbyt obfitych dań. Pijmy za to więcej wody, możemy też zastosować delikatne herbatki ziołowe. Za ich sprawą organizm szybciej usunie pewną część toksyn.

Zanim udamy się do gabinetu poinformujmy pracowników o:
– chorobach skóry,
– ranach,
– alergiach,(Jest to wyjątkowo istotna wiadomość, ponieważ w czasie masażu relaksacyjnego używa się różne olejki. Któreś z nich mogą się okazać silnymi alergenami.)
– ciąży.

Dzięki tym informacjom osoba, która wykonuje zabieg będzie w stanie zastosować odpowiednią technikę masażu. Z tego typu zabiegów mogą korzystać ludzie w każdym wieku, również kobiety ciężarne, jednak, jeśli mamy jakieś zastrzeżenia można udać się po poradę specjalisty.

Stan relaksu
właściwie przeprowadzony masaż relaksacyjny spowoduje całkowite rozluźnienie mięśni, dlatego po tego typu zabiegu dość trudno jest zapanować nad własnym ciałem. Po odbyciu wizyty w gabinecie masażu raczej nie powinno się planować intensywnych ćwiczeń fizycznych czy też innych zadań, które pobudzą w nas uczucie stresu.