Jazda na rolkach

ODPOWIEDNI EKWIPUNEK
Na rynku oferta jest bardzo bogata: do wyboru masz oprócz rolek rekreacyjnych (miękkich) i do jazdy ekstremalnej (twardych) również najróżniejszy osprzęt.
Rolki miękkie są wygodniejsze, ale nie zapewniają takiej stabilności stawów. Rolki twarde natomiast, które wyglądają jak buty narciarskie na rolkach, mocno trzymają nogę, ale są mniej elastyczne. Spróbuj założyć je w sklepie i kawałek się w nich przejechać. Możesz podnieść palce u stóp? To oznaka, że but jest dostatecznie duży.
Praktyczne są plecaki z zewnętrznymi kieszeniami na buty, bo wybierając się na przejażdżkę, rzadko startujesz spod drzwi własnego domu. W plecaczku można wygodnie i bez mozołu przenieść ciężkie rolki do punktu startowego.
W sportowym pasku z kieszeniami, oprócz butelki z wodą mieści się również portfel i batonik z muesli. Wszystko masz pod ręką i nic nie przeszkadza ci w jeździe.
Jeśli wybierasz się na dłuższą wycieczkę, mogą się przydać ochraniacze na rolki, które pozwalają normalnie stąpać, bo np. nagle pojawiają się schody, których nie oczekujemy. Rozwiązanie: po prostu połóż na ziemi ochraniacze, wejdź w nie rolkami i normalnie idź dalej.

NAJLEPSZE ŚCIEŻKI NA ROLKI
Osoby jeżdżące na rolkach, zgodnie z prawem o ruchu drogowym, traktowane są jak piesi; mogą właściwie jeździć nie tylko po chodnikach, deptakach, placach, ale też w strefach, gdzie ruch nie jest nasilony. Jezdnie i ścieżki rowerowe nie wchodzą w grę. Nie jest wcale łatwo znaleźć wolną drogę na gładkim asfalcie!
Jazda na rolkach nie tylko sprawia wiele radości, ale jest też sportem wytrzymałościowym o wysokim czynniku usprawniania mięśni i spalania tłuszczu.