Jak stwierdzić czy nasza waga nie wykracza poza normę?

Pewnie nie istnieje na świecie kobieta, która jest w 100 procentach zadowolona z tego, jak prezentuje się jej figura. Spora część spośród nas uważa, że winna zgubić kilka nadprogramowych kilogramów, ażeby w niniejszy sposób czuć się lepiej. W tym celu nierzadko sięgamy po diety, jakie są promowane w gazetach, telewizji bądź Internecie.
Pewnym z najciekawszych wskaźników, na które dajemy uwagę, jak sprawdzamy czy nasza masa jest w normie jest BMI (ang. body mass index). Stanowi to stosunek wagi przedstawianej w kilogramach do kwadratu wzrostu prezentowanego w metrach. W Necie potrafimy odnaleźć niejeden kalkulator BMI, jaki w parę chwili przeprowadzi za nas obliczenia a my sprawdzimy, w jakim przedziale się mieścimy.
Należałoby zawsze zwrócić uwagę na fakt, że nierzadko waga naszego ciała nie odzwierciedla tego, w jaki sposób wyglądamy. Osoby aktywne fizyczne, regularnie trenujące lub wykonujące czynność powiązaną ze stałym ruchem, posiadają dużo mięśni, jakich masa jest wyższa niż waga tłuszczu. Co za tym idzie, mimo iż objętościowo będą „mniejsze”, waga może pokazywać coś innego a ze współczynnika BMI będzie wynikało, że posiadają nadwagę.
Funkcjonuje parę innych skutecznych recept na to, żeby stwierdzić czy nasza masa jest w normie. Jedną spośród popularnych jest odjęcie mniej więcej 100 centymetrów od swego wzrostu, wówczas dostajemy wynik, jaki winien odpowiadać naszym kilogramom. Najlepiej zawsze byłoby skonsultować się ze specjalistą pierwszego kontaktu bądź z dietetykiem, ponieważ sami regularnie zatracamy umiejętność obiektywnego spojrzenia na siebie.